top of page

לו"ז שבועי לדוגמא

מערכת שנה א תשפד.png

שיעורים

גלול מטה על מנת לראות את תכני השיעורים

גמרא

השיעורים מועברים כחלק מסדר הבוקר, פעמיים בשבוע, ע"י הרב אילעאי וע"י הרב איתמר. חלקו הראשון של השיעור הוא לימוד עצמאי של הסוגיה בחברותות ובחלקו השני, עיון בסוגיה.

הלכה ומוסר

השיעור מועבר על ידי הרב אילעאי עופרן. בשיעור דנים בסוגיות שונות במקורות ובקונפליקט שנוצר בהן. מצד ההלכה והן מצד המוסר. האם אלו דברים חופפים? זרים? משותפים חלקית?

יהודית ודמוקרטית

השיעור מועבר ע"י הרב אילעאי עופרן ובמהלכו מתמודדים עם סוגיות וקונפליקטים בזהותה של מדינת ישראל בתור מדינה יהודית ודמוקרטית.

חבורות

פעמיים בשבוע ישנה חלוקה לשלוש קבוצות כאשר כל אחת לומדת תוכן אחר יחד עם הרב אילעאי עופרן / הרב איתמר חייקין / הרב יונדב תפוחי. מטרת החבורות היא למידה במתכונת חניכים מצומצמת יותר המאפשרת לכל אחד להתבטא בצורה טובה וחופשית יותר.

מסביב לתנ"ך

שיעור המועבר ע"י אסף שטיינברגר. במהלך השנה, תלמידים המעוניינים בכך לומדים תנ"ך יומי. שיעור מסביב לתנ"ך נועד להוות סיכום שבועי ומבט מקיף על הפרקים שנלמדו. גם תלמידים שאינם לומדים את התנ"ך היומי מצטרפים לשיעור לקבלת נקודת מבט רחבה על ספרי התנ"ך.

פסיכולוגיה בראי הפרשה

השיעור מועבר על ידי הרב אילעאי עופרן. בשיעור מתבצע השילוב של למידת תכנים פסיכולוגיים והופעתם בפרשות השונות, מראים את הקשר בין תיאוריות פסיכולוגיות שונות לתורה תוך ראייה מיוחדת לרבדים לא מוכרים בפסוקים, ולבסוף יישום לחיים שלנו.

מנהיגות ויזמות

שיעור זה הוא שיעור משותף של הרב איתמר חייקין וניתאי - יזם מנוסה עם עבר ארוך ב"סיליקון וואלי". בשיעור לומדים על יישום של יזמות בחיי היומיום במגוון היבטים, בהתמודדות עם קשיים ולקיחת אחריות.

אליבא דהלכתא \ אליבא דחיים

שיעורים מקבילים המועברים ע"י הרב יונדב תפוחי והרב איתמר חייקין בהתאמה. שני השיעורים מתעסקים בלימוד של המסכת הנלמדת באותה שנה, כאשר שיעור אליבא דהלכתא שם דגש על ההיבט ההלכתי ולימוד עמוק ומעשי, ושיעור אליבא דחיים מתעסק בהשפעת הסוגיות הנלמד על חיינו, משמעויות מוסריות ועוד.

זהות

שיעור המועבר במשותף ע"י הרב איתמר חייקין והרב יונדב תפוחי ומתעסק בסוגיות המשפיעות על הזהות של כל אחד מהתלמידים, וכן איך לעצב זהות.

התנדבות

ההתנדבות במכינה מתבצעת אחת לשבוע. החניכים מתחלקים למקומות ההתנדבות השונים שכוללים- מפגש עם קשישים בביתם, גינה קהילתית, חונכות, והתנדבות בעמותת "שמחה לילד". המכינה רואה בהתנדבות ערך משמעותי ודואגת לשלב התנדבויות חד פעמיות שונות בנוסף לפעילות השוטפת.

מורשת קרב

שיעור המועבר ע"י ישורון פישר. בשיעור אנו לומדים ועוברים על כלל מלחמות ישראל תוך פירוט נרחב והתייחסות לאירועים ידועים יותר וידועים פחות. בנוסף, בסיורים המתקיימים מידי שבוע אנו חווים מקרוב חוויות ומקומות מהותיים בהתפתחות ההיסטורית של המדינה.

 פילוסופיה

שיעור המועבר ע"י מיכה דנציגר. השיעור עוסק בסוגיות פילוסופיות, עליהן דנים בקבוצה ובוחנים אותן מנקודת מבט מודרנית.

אתיקה צבאית

השיעור מועבר על ידי נחום קינן, כולל בתוכו למידה על חוקי האתיקה ועל הערכים של צה"ל בשילוב מקורות שונים. כמו כן, בשיעור מתקיימים דיונים מגוונים לגבי הדרך המוסרית בה יש לפעול.

הכנה לצבא - הלכה למעשה

השיעור מועבר על ידי הרב אילעאי עופרן. בשיעור נלמדים עקרונות ההלכה החשובים והבסיסיים אותם חשוב לדעת לקראת השירות הצבאי. בנוסף, מטרתו של השיעור היא לפתח דיון על הנושא ולהבין אותו לעומק.

 אמנות פלסטית

השיעור מועבר על ידי ללי אלכסנדר. בשיעור נלמדים טקסטים בחבורות קטנות ולאחר מכן מביעים את המסקנות והתחושות דרך האמנות הפלסטית (ציור ופיסול).  לבסוף מבצעים ניתוח ליצירות בפן האומנותי ומשמיעים את המסרים היוצאים ממנו.

כתיבה יוצרת

השיעור מועבר על ידי אליעז כהן. בשיעור נלמדים טקסטים ספרותיים ממקורות שונים ומנותחים ע"י כל אחד עפ"י ראייתו. בנוסף, מתבצעת עבודה על הכתיבה האישית של כל אחד בהכוונתו של אליעז תוך נתינת דגש על עקרונות וכלי הפואטיקה.

מחשבת ההלכה

מחשבת ההלכה עד למהלכה של מחשבה. הלכות ומודרנה מנקודת מבטה של הרבנית אמירה רענן, קול יוצא דופן בשיח הרבני והחברתי. לימוד עם פתיחות גדולה תוך הצמדות להלכה ולמקורות.

מד"ס

המד"סים מועברים על ידי יהודה לוקסמבורג 3 פעמים בשבוע, כאשר אחד מהם הוא אימון קרב מגע. מטרת המד"ס היא הכנה גופנית לקראת הצבא בצורה הטובה ביותר כולל חיזוקים מנטאליים והכוונה לקראת גיבושים וימי סיירות.

תצ"א

תצ"א - תוכנית צמיחה אישית, היא מפגש קבוצתי שנערך פעמיים בשבוע בקבוצות עם המדריכים, ובו דנים בנושאים בוערים, שומעים את הסיפורים האישיים של חברי הקבוצה, ועוד.

bottom of page